Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Помощ при избор на W204  (Прочетена 17568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

30 Август, 2014, 01:34:32
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Авг. 2014
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: C180

Здравейте,
обмислям покупка на C класа w204. По принцип ме интересува колата да вози прилично, но по-важното е да е здрава, с по-малко дефекти и проблеми. Не държа нито да карам с 300, нито да съм пръв на светофара, но държа да не се налага да влизам в сервиз постоянно.

1) Понеже не познавам добре марката и модела, моля, дайте ми някои съвети за какво да гледам, кои са най-честите проблеми.
2) Дизел или бензин? От написаното видях, че дизелите страдат от Лукас помпата, а явно ремонта и не е лесен и евтин. Тая помпа я няма при бензинките, за които не виждам подобен "детски проблем".
3) Има ли по-сполучливи и по-здрави, и съответно по-чупливи що се отнася до модела - C180, C200, C220, ... Има ли такива, които трябва да избягвам? Някъде бях прочел, че C180 са по-проблемни, вярно ли е?
4) Автомат или ръчка? Имат ли често срещани проблеми с автомат-а?
Какво ще кажете за тази: newbielink:http://www.mobile.bg/11408654360980771 [nonactive]
5) Моля, кажете ми добър сервиз за диагностика в София, в случай че харем кола.


30 Август, 2014, 17:43:45
Отговор #1
  • Майстор
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 205
  • Местонахождение: Стара Загора
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +25
  • Автомобил: S400CDI
204 няма с лукас помпа
която и да избереш е добре
страдат от заключващия механизъм на волана
ама той е един и същи и при дизел и при бензин

30 Август, 2014, 18:28:36
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
Аз лично съм почитател на бензиновите двигатели, но в интерес на истината новите дизелови двигатели са доста тихи и мощни и най-вече икономични, въпрос на предпочитания. :smile: В България за съжаление по мое мнение се продава дизелово гориво с доста занижено качество и човек трябва внимателно да помисли дали не иска да стане абонат на някой сервиз.  Автоматична 7 степенна скоростна кутия е прекалено нова като технология и при проблем трудно някой ще е оправи в България, ако въобще се поправя, може би направо се сменя с нова, затова гледай 5 степенна. Ц180 е най малкия модел само 156 коня е, което е хубаво защото няма акциз.
« Последна редакция: 30 Август, 2014, 18:38:04 от Bogo® »
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!



Сподели темата


Етикети:
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum