Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: проблем с токовете  (Прочетена 5292 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

24 Септември, 2012, 13:08:11
  • Чирак
  • *
  • Регистрация: Май 2012
  • Публикации: 1
  • Местонахождение: Варна
  • Пол: Мъж
  • Репутация: 0
  • Автомобил: 124-Coupe

здравейте
пролетта купих 124 купе и тръгнах да му слагам газово..... и проблемите започнаха
колата не работи на газ(на бензин също се е случвало да гасне на празни убороти,но сравнително рядко),прекъсва и придърпва,няма мощност,неможе да се настрои газовото...
последния майстор при,когото ходих установи че има някъв проблем с токовете на запалването,бях купил чисто нови кабели BOSCH,смених и свещите но не се оправиха нещата или по скоро се оправиха за крадко.
след седмица каране пак започва да прекъсва,следва смяна на свещи и леко оправяне за седмица и всичко отначало...
онзи ден стоях при майстора до тъмно и кво да видим......,лулите светят като цветомузика вечерта...,а кабелите са на 3 месеца....,на елкон ми бяха казали че бобината работи (УЖ...)
малко почва да ми писва от майстори и приказки.....
колата е 91г, 2.0,незнам какъв е точно модела на мотора


24 Септември, 2012, 15:38:08
Отговор #1
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 1555
  • Местонахождение: София
  • Пол: Мъж
  • Преди време: С 180, W202!
  • Репутация: +12
Под купе имаш предвид двувратка, така ли. Предполагам е М102 мотор, с оглед на което или 2.0-122 коня или 2.3 - 136 коня.
Нека колегите с газови се включат, ама щом и "майстора" не може да оправи нещата, знам ли.
:bow:    :bow:    :bow:    
:bow:    :bow:    :bow:       Mercedes-Benz-move
:bow:    :bow:    :bow:

25 Септември, 2012, 10:02:57
Отговор #2
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Окт. 2010
  • Публикации: 5193
  • Местонахождение: България
  • Пол: Мъж
  • Репутация: +23
  • Автомобил: Mercedes C 180
здравейте
пролетта купих 124 купе и тръгнах да му слагам газово..... и проблемите започнаха
колата не работи на газ(на бензин също се е случвало да гасне на празни убороти,но сравнително рядко),прекъсва и придърпва,няма мощност,неможе да се настрои газовото...
последния майстор при,когото ходих установи че има някъв проблем с токовете на запалването,бях купил чисто нови кабели BOSCH,смених и свещите но не се оправиха нещата или по скоро се оправиха за крадко.
след седмица каране пак започва да прекъсва,следва смяна на свещи и леко оправяне за седмица и всичко отначало...
онзи ден стоях при майстора до тъмно и кво да видим......,лулите светят като цветомузика вечерта...,а кабелите са на 3 месеца....,на елкон ми бяха казали че бобината работи (УЖ...)
малко почва да ми писва от майстори и приказки.....
колата е 91г, 2.0,незнам какъв е точно модела на мотора

Добре дошъл @Борислав Апчев,  започни със смяна на кабели и свещи, щом след смяната пак са като цветомузика.
За да ти работи газовата уредба безпроблемно трябва да е изрядна електрическата система на колата ти.
Не е важно колко удари получаваме в живота, а дали след това можем да се изправим!Всеки ден, ако се изправяме срещу нашите страхове ние ще спечелим битката!

25 Септември, 2012, 21:41:33
Отговор #3
  • Глобален Модератор
  • *
  • Регистрация: Ноем. 2010
  • Публикации: 217
  • Репутация: +8
Каква е уредбата? Обикноенна или газов инжекцион?къде я слага?



Сподели темата


Етикети: токове 
 

— Mercedes-Benz   „Най-доброто или нищо!” —

 Mercedes-Benz Bulgaria forum - Опознай един съвършено различен свят!

Developed by Mercedes-bg.info.© 2010-2024 Powered by Simple Machines Forum